תלות רגשית – אל תיתלו בה

תלות רגשית – תכננו תכניות אך אל תיתלו בהן רגשית.
האם אתם מרגישים כי אתם תלויים רגשית? מרגישים כי אינכם מביאים את עוצמתכם אל מול אדם מסויים ובמצבים מסויימים מרגישים כי אינכם מביעים את עצמכם באופן מספק?
אם תשובתכם היא 'כן' – ייתכן ואתם מפגינים תלות רגשית.
תלות רגשית נוצרת לרוב מבלי שנבחין בהיווצרותה. תלות רגשית הינה תלות באדם אחר, במחשבה שאינה מרפה מאיתנו על אף שאיננו חפצים בקיומה או ברגש המציב אותנו בנקודת חולשה.
כל אחד ואחת מאיתנו עלול למצוא עצמו כתלוי רגשית. באותן הפעמים בהן איננו יודעים כי אנו תלויים רגשית, נתנהל בחוסר יכולת להבין מדוע אנו מרגישים חסרי אונים.
עוצמתה של התלות הרגשית משתנה מאדם לאדם, ממצב חיים אחד למצב חיים אחר – החל בתלות רגשית שעוצמתה נמוכה ועד לתלות רגשית שעוצמתה חזקה ואף הרסנית.
הטיפול בתלות הרגשית מתחיל בזיהוי מושא התלות – מה הוא הגורם אשר 'סילוקו' יביא להפסקת התלות.
לצורך סילוק גורם זה נחוצה נחישות שכן תלות זאת הינה חזקה ועמידה, היא נוצרה תוך שהיא הודפת אותנו מעליה, אנחנו, שרוצים בסילוקה אך משלא הצלחנו הפכה היא לישות המתקיימת באופן עצמאי. עצמאותה זאת מתבטאת ביכולתה לשלוט במחשבותינו ולכוון את רגשותינו, אך מחשבותינו ורגשותינו אלה אינם תוצר בחירתנו המנטלית והרגשית המושתתת על ראיית טובתנו אלא על טובת קיומה של התלות הרגשית המעיבה על איכות חיינו.
לצורך החלשת התלות ואף להעלמתה, לעיתים לא נבצע דבר בעניינה אלא נתמקד ביצירת חלופות אשר יעקפו את השפעותיה.
כאמור, מאחר וכמו בכל תלות, נוצר קשר בין בעל התלות לבין מושא התלות, יש לעשות למען יצירת הווה חדש אשר בו יקיים האדם בעל התלות פעולות ופעילויות אשר אינן קשורות אל התלות כלל. כך למעשה יביא ההווה החדש  לניתוק הקשר של בעל התלות עם מושא התלות ולסיום השפעותיה של התלות הרגשית.
כמו בכל תהליך, גם בתהליך זה של חזרה אל עצמיותנו נדרשת התמדה וראייה למרחוק של המטרות אותן הגדרנו.
אם אתם מתכננים לצאת ביוזמה כלשהיא, בפרוייקט חדש או שיש לכם מחשבות להשיג הישגים בחייכם, הביטו על עצמכם כמו על אנשים שאינם תלויים בתוצאות היוזמה אותה אתם מתכננים אלא היוזמה תלוייה בכם – ככל שתשקיעו יותר כך היא תצמח וסיכויי הצלחתה גבוהים יותר. אך גם אם קורה ולא הצלחתם, אופייכם ה-לא תלוי רגשית יביא אתכם להסיק מסקנות, להמשיך הלאה מבלי להיתלות רגשית בכך שלא הצלחתם, ולצאת לדרך חדשה כשאתם חזקים יותר מאי-פעם. ניצחתם את התלות הרגשית.
פשוט אימון – אימון מנצח.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s