פחד

כולנו פוחדים מפעם לפעם. הפחד הוא תחושה טבעית. יחד עם זאת, לא קל לשהות בתוך תחושה של פחד משום שהיא מראה לנו עד כמה אנחנו פגיעים.

מה תהא לרוב תגובתנו כאשר נחווה פחד?
פייט אור פלייט (fight or flight) – הינה תגובה טבעית מצידנו להימצאותו של הפחד. בפוגשנו פחד נבצע, לרוב, אחת משתי תגובות: נאבק בו (Fight) או נברח ממנו (Flight).
האם תגובות אלה מיטיבות עימנו?
אלה תגובות טבעיות שיכולות לשרת אותנו בעוצמה אם נוכל להביט לרגע על תגובתנו וללמוד מהן אודות עצמנו.
בריחה מן הפחד נראית כמשקפת חוסר התמודדות – אי-יכולתנו לעמוד אל מול הפחד, להכיר וללמוד מה הן השפעותיו עלינו. הרי אם נעמוד מולו, נוכל לתת לו שם, שם חדש, המאפשר לנו לצמוח באמצעותו. אם אכן 'נעמוד' אל מול הפחד, נתחיל להרחיב את גבולות הכרתנו, נגדיל את מאגר החוויות של חיינו – זה הוא רווח עצום אשר באמצעותו נגיע אל האמת הפנימית שלנו איתה נוכל לחיות בשלווה יחסית.

מאבק בפחד נראה כמשקף גם הוא חוסר התמודדות אלא שאת הפחד לא ניתן להביס על-ידי מאבק אלמלא מדובר במאבק מודע. מאבק 'רגיל' מביא להתשה משום שהפחד לא ייעלם אלא יכיר בחולשתנו ויתחזק. הוא יצליח לבסס ולחזק את עמדתו בתוכנו כשיראה שאיננו יכולים לו.

שהייה בתוך הפחד, תיחומו, מבלי לפנות לו מקום נוסף, מאפשרת תחילתה של צמיחתכם. עצרו את מחשבותיכם האוטומטיות ושהו בתוך התחושה, בתוך תחושת הפחד הראשונית. הכירו את הפחד, את האופן בו הוא מנסה לשלוט בכם. היכרותכם את הפחד תאפשר לכם להתחיל לבנות גשרים אשר יובילו אתכם אל מקומות חדשים אליהם תעזו להגיע גם כשהפחד מצוי בכם. דרך התנהגות כזאת תפגיש אתכם עם הכח הפנימי המצוי בכם ואיתו תבחינו בפחד אך מעמדה חדשה בה תהיו נחושים שלא לוותר על הזכות להכיר אותו ולעבור דרכו אל תחושותיכם החדשות – תחושות של היכולת לחיות חיים בהם אתם בוחרים את דרככם על אף הפחד. כך תיתנו מקום וחופש לפיתוח מידת הנחישות הקיימת ממילא בתוככם. ומה יקרה כעת? הנחישות, היא תוסיף להתחזק. והפחד, יקטן והשפעתו עליכם תהא חלושה. ועם כל צעד נוסף שלכם יתחזקו הכח והאמונה המצויים בכם אשר יביאו אתכם לכדי יכולת להמיר את הפחד לכדי עשייה מקדמת והרחבת גבולות החופש שלכם.

פשוט אימון – אימון מנצח

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s