מציאת מטרת החיים

חלקכם יודע שעדיין לא מצאתם את מטרת החיים שלכן ולכן לעיתים נדמה לכם שאתם מתעסקים בעניינים שוליים, לכאורה.

יש מכם שכבר מצויים בעשייה למען הגשמת מטרתכם ואכן מקדישים לטובתה מדי יום ויום. אבל ישנם מקרים לא מעטים שעל אף עשייתכם למען הגשמתה, מהות המטרה שלכם הולכת ונשחקת ואינה אטרקטיבית עבורכם יותר.

נובע מכך כי בשני המקרים שתיארתי לעיל, יש צורך למצוא מטרה חדשה.

אם כך, היכן תמצאו את מטרתכם?
חיינו מלאים באתגרים ובחיי שגרה. מאחורי כל אתגר מצוייה חווייה. חיינו רצופים חוויות, חלקן תוצר של אתגרים וחלקן תוצר של חוויות חיים שוטפות שאינן נכללות כשגרה.
חוויות אלה משלבות בתוכן רגש ומולו שכל. אנו נתייחס אל הרגש כאמצעי למציאת מטרתנו. אדם שחווה זה הרגע תחושת אושר מושלמת, אפילו לרגעים ספורים, חווה רגש הייחודי לאישיותו; אדם שחווה בעבר תחושת תסכול גדולה חש רגש המותאם לפרשנותו באותו הרגע. גם אדישות מכילה בתוכה רגש שעוצמתו עשוייה להשתנות. חוויות אלה מהותן רגשית ואין זה משנה האם הרגש הינו חיובי או שלילי עבורנו. גם עוצמת הרגש אינה חשובה.
כן נייחס חשיבות לתגובתנו המשקפת את פרשנותנו כאמור לחווייה שתוצרה הינו רגש.

פרשנות החווייה יוצרת רגש. רגש זה בונה בתוכנו צורך להכיר אותו. באותן הפעמים בהן נצליח להכירו נוכל להגדיר באמצעותו מטרה שלא בהכרח תהיה מטרת חיינו אך כשנגשים אותה נהיה פתוחים הרבה יותר להכיר את מטרתנו הבאה.
מכאן נובע כי התפתחותנו בחיים, התקדמותנו לעבר הגשמת עצמיותנו, תלווה במעברנו מהגשמת מטרה אחת לאחרת.
גם אם נראה כי את חיינו מלווה מטרה אחת בלבד, הרי שלא באמת כך הוא הדבר – למטרה זאת תתלוונה מטרות נוספות, מן מטרות משנה שחשיבותן להתפתחותנו כאמור, משמעותית וחשובה.

בתהליך זה של הכרת הצורך שלנו, נכיר את עצמנו יותר ויותר לעומק. יהיו רגעים של נצחונות לצד רגעים של כשלונות – כך תמיד קורה בחיים. נצחון הינו שווה ערך לכשלון משום ששניהם מביאים אותנו לנקודת התחלה חדשה. חשוב להכיל את תחושת הנצחון ולקבל את תחושת הכשלון אך לא להחזיק באף אחת מהן לאורך זמן. חשוב להתנקות מתחושות אלה וכך להתפנות כדי למצוא את המטרה הבאה שללא ספק תתאים לשלב המתקדם יותר אליו הגעתם כעת בחייכם.
החיים הם 'עסק מאתגר' וכדי לנהל עסק זה באופן מיטבי עלינו להיות סבלניים להבין כי לחוויותינו יש ייעוד ממוקד מאוד – להביא להמשך צמיחתנו הגשמית, הרוחנית, המנטלית והנפשית.
הביטו בחייכם ומצאו מה ממלא אתכם תחושת סיפוק, תחושת מסוגלות, תחושת אושר. כנראה וזה הכיוון בו תמצאו את מטרתכם.
המשיכו תמיד בדרככם אך עצרו לרגעים, חשבו, היו רכים, ערכו שינויים, התרככו. כך יקל עליכם למצוא את המטרה הנכונה לכם בכל רגע בחייכם.

פשוט אימון – אימון מנצח.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s