מפצח האגוזים

"החיים קשים". ביטוי שכיח, בייחוד בקרב הורים הרוצים שילדיהם יעשו וילמדו ובהקדם כדי שיחיו בקלות ובהנאה, שתהיה להם עבודה טובה ולצידה שכר נאה, נאה מאוד המאפשר לגדל את ילדינו ללא חששות כלכליים, לקנות בשפע, לטוס לחו"ל מס' פעמים בשנה, לקנות בית מרווח, לחסוך סכום נאה חודש בחודשו וככלל – ליהנות ממנעמי החיים.
מובן כי כדי להימנע מלחיות חיים קשים (כלכלית) עלינו לבצע כבר היום פעולות אשר תכשרנה אותנו לעבוד בעבודה יציבה ובעלת שכר גבוה, או כמו שאומרים – לעשות שהעבודה תעבוד עבורנו.
אך המציאות נראית מעט אחרת – שוק העבודה מכיל שכירים מעטים בעלי שכר גבוה (עובדי הייטק, מהנדסי חשמל/תכנה ודומיהם) שגם חייהם לעיתים אינם קלים (הפרנסה היא לא חזות הכל). מכאן כי הדרך לחיות חיים קלים הופכת להיות לא קלה. אני לא רוצה להישמע פסימי, כלל לא. אני רק רוצה להבהיר את עניין "החיים קשים".
נתייחס אל סטודנט – סיים ללמוד כלכלה/מנהל עסקים/ספרות/ביולוגיה/משפטים/פסיכולוגיה/אחר באוניברסיטה או במכללה וכעת הוא יוצא אל שוק העבודה ומציע את מקצועיותו. לאחר מס' חודשי חיפוש הוא מוצא עבודה. אך אבוי – הפחד הגדול של הוריו התממש – החיים שלו לא קלים, די קשים. המשכורת לא סוגרת את החודש, הבילויים מועטים והעבודה היא ביתו השני (למעשה היא ביתו הראשון אך אמרתי שאני לא רוצה להישמע פסימי). הוא הפך להיות התגשמות הפחדים של הוריו.
אלא שבנסיונותיו שלא לחיות "חיים קשים" הוא דווקא קירב אותם אליו. איך זה קורה? חשבו על אדם המחזיק אגוז ומנסה לשבור אותו באמצעות ידיו. האם הוא יצליח? אם הוא בעל כוחות פיזיים/מחשבתיים יוצאי דופן, אולי יצליח אך אם הוא אדם רגיל, נסיונותיו לשבור את האגוז ישאירו בידיו אגוז שלם. אותו אדם משול לעובד החושב על עצמו, על טובתו, על רצונו לחיות חיים קלים אך לא עושה דבר לשיפור יכולותיו בתחומים רלוונטיים. כעת חשבו על בנו/בתו של אותו אדם. גם הם מחזיקים אגוז אחד בידיהם ומנסים לשבור אותו. האם יצליחו? אם לא יעשו אחרת מהוריהם, כנראה שלא יצליחו.
האגוז משול לקושי המופיע בחיי האדם. אותו אדם מתמודד עם הקושי, מנסה להרחיק אותו, לשבור את הקושי מחייו אך הקושי מסרב לעזוב, הוא נשאר באותו המקום. הקושי הוא רק סימפטום לאי-היכולת שלו לפתח יכולת לפירוק הקושי. אם רק היה יודע שממש קרוב אליו נמצא מפצח אגוזים, יכול היה לפרק את הקושי ולהתקדם לעבר החיים הקלים אותם הוא מבקש לחיות.
אך היכן נמצא מפצח האגוזים?
מה שאומר עכשיו הינו כללי ולכן אינו נכון לכל אחד ואחת אך למרביתנו הדברים יישמעו מוכרים מאוד:
'כלי עבודה'. מרביתנו רכשנו כלי עבודה בחיינו אך אלה כלי עבודה שלא משרתים אותנו להשגת מטרותינו משום שחסרים בהם כלים שאיננו מודעים לעוצמת הכח שלהם עלינו. דוגמא לאחד הכלים האלה הוא יכולתנו לחבור אל אנשים המומחים בתחום שבו אנחנו עוסקים וללמוד מהם עד שניהפך גם אנחנו למומחים כמותם. אנשים אלה הם 'מפצח אגוזים' עבורנו – אנחנו לוקחים אחריות ומפתחים ומעצימים את יכולותינו.
לכולנו יש בעיות, קשיים, הם חלק בלתי נפרד מחיים נורמליים אבל אם יש לכם את מפצח האגוזים ואתם עושים למען פיתוח יכולותיכם – אתם בדרככם לעבר חיי נוחות. אם אין לכם את מפצח האגוזים – תמצאו את עצמכם נאבקים בטחנות רוח ומסתובבים סביבן בתסכול רב (נשארים באותה העבודה שנים רבות והנורה המציינת כי הגיע הזמן לעזוב ולהתקדם, מסרבת להידלק).
אני בטוח שאתם רוצים לחיות חיים קלים. אם אתם כבר חיים בקלות ובהנאה, נהדר.
אך אם אתם עדיין לא חיים בקלות ובהנאה – צרו את מפצח האגוזים שלכם, הוא יקדם אתכם בדרך הפשוטה ביותר ליצירת חיים קלים ומהנים.
פשוט אימון – אימון מנצח

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s