לחיות את החיים באמצעות הדמיון

לחיות את החיים באמצעות הדמיון.
מדי פעם אנחנו ניצבים בפני אירועים שחשוב לנו להצליח בהם. למעשה, ניתן לומר כי רבות מהמחשבות שאנו חושבים ורבות מהפעולות שאנו מבצעים קשורות אל רצוננו להצליח. מהות חיינו רצופה הצלחות לצד כשלונות המעצבים אותנו.
אנחנו חושבים ללא הרף: "עליי להגיע מוכן אל ראיון העבודה; להתכונן כראוי למבחן; להיות בכושר מספק לתחרות; להרשים בזמן הדייט ועוד. כל אחת ממחשבותינו אלה קשורות באופן ישיר או עקיף למהות חיינו שהדרך אליה נעשית באמצעות החוויות היומיומיות שאנו חווים.
נדמה לנו כי לעיתים חוויותינו מעצימות אותנו ולעיתים מחלישות.
אם עולה בידינו להקשיב למחשבותנו אנו מגלים כי מחשבותינו 'המחלישות' אינן כאלה כלל. הן פשוט מחשבות שטרם עבדנו עליהן מספיק. לא עיצבנו את התוכן שלהן כדי שייצגו אותנו נכונה. ואף על פי כן, הן מהוות חווייה שתעצים אותנו בבוא העת, בתנאי שנקדיש זמן לעיצובן מחדש.
ככל שנקדים לנסח מחדש את מחשבותינו כך שיתאימו למציאות אותה  אנו רוצים ליצור כך נחוש כי הן מעצימות אותנו ולו רק בגלל שהוספנו להן את המימדים הרגשיים והרציונליים של חיינו. ככל שנבין יותר ויותר את מהות חיינו כך נעמיק בניסוח מחשבותינו והן תעצמנה אותנו – בטחוננו במחשבותינו יהא גדול מספיק כך שנוכל לחוש איך אנחנו מתחברים בקלות רבה לתחושת החופש האינסופי הקיימת בתוכנו.
ומה הקשר לכותרת המאמר: דמיון?
אנחנו חווים אירועים רבים בחיינו, חלקם קטנים ואינם מורגשים וחלקם גדולים וחשובים.
שאלה: האם עלה בידיכם לדמיין את תוצאות האירוע טרם הוא קרה?
מוכח כי שימוש בדמיון עשוי להכריע את תוצאות האירוע. לדוגמא, ראיון עבודה. ניתן לדמיין אתכם מציגים את עצמכם עוד לפני שהגעתם לראיון ומדמיינים (באופן חיובי) את תגובותיו של המראיין לדבריכם.
שימוש בדמיון עשוי להכריע את תוצאות האירוע. באמצעות הדמיון אתם מעבירים את עצמכם למימד של שליטה – במקום להמתין שהאירוע יבוא אליכם, אתם מקדימים אותו ובאים אליו.
כאשר תעשו שימוש הולך וגובר בדמיון יהפוך הוא לכלי רב כח באמצעותו תעצבו מחדש את חייכם. ומשום שאתם מתעמקים בהסתכלות על אירועים שונים תוך שאתם קובעים את תוצאותיהם המתאימות לרצונותיכם הרי שאתם מחזקים את בטחונכם בדרך בה בחרתם, בשליטתכם בה וביכולתכם לשנות אותה.
ומה יקרה אם תוצאות האירוע לא יתאמו לתוצאות להן אתם שואפים?
היו בטוחים כי עשיתם בטוב – אל נא תחוו אכזבה – קיימת עדיפות ניכרת ליכולת שלכם להביע את רצונכם באמצעות הדמיון, יכולת המאפשרת לכם לחזק את אמונתכם בדרך בה אתם בוחרים מדי יום.
כולי אמונה ששימוש תכוף בדמיון יאדיר את הטוב בחייכם ואמונתכם בדרך בה אתם בוחרים תתחזק עד שתהא שלמה ומוחלטת.
פשוט אימון – אימון מנצח.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s