חשבו בגדול, בצעו מיד ובקטן

זיהוי הרגש מאפשר לך להחליף אותו ברגש אחר וכך להעשיר את חייך באיכויות חיים גבוהות.
האם רגש גאווה – בטחון מלא כי אתם בדרככם להגשים את חלומותיכם וליצור חלומות חדשים? האם רגש אכזבה קלה – חשש קל שלא תצליחו להגשים את חלומותיכם (נורמלי בהחלט)? האם רגש פחד – אמונה כי לא תצליחו להזיז את עצמכם לעבר ההצלחה לה אתם מייחלים? נסו גם לראות את עצמכם בדמיונכם בזמן שאתם מספרים על שאיפותיכם – אילו צבעים צובעים את תמונת חייכם – צבעים עזים ואופטימיים? אולי פסימיים מעט? שילוב של צבעים – מן בהירות אך עמומה? נחזור לכך עוד מעט. תחילה, דוגמא:
אתם מרגישים שמזה זמן רב לא עשיתם למען שמירה על כושרכם הגופני ולכן אתם מחליטים להקדיש זמן בחיי היומיום שלכם לטובת ריצה שתפתח בכם סיבולת לב-ריאה ובמקביל תעניק לכם תחושת רעננות ושליטה עצמית מוגברת. אתם חדורי מטרה ומחליטים לרוץ 3 קילומטרים, 3 פעמים בשבוע. חלף חודש אחד מאז יצאתם לריצתכם הראשונה, אך כעת אינכם רצים 3 פעמים בשבוע כפי שהתחייבתם כלפי עצמכם אלא רק פעם בשבוע. התלהבותכם שככה.
לאחר חודשיים הפסקתם לרוץ.
מדוע זה קורה?
ודאי הבחנתם בכך כי לרוב קל לנו יותר להתחייב כלפי אחרים אך להתחייב כלפי עצמנו קשה הרבה יותר. ייתכן ואתם מוותרים לעצמכם תוך שאתם אומרים "ארוץ ביום אחר כי היום אין לי כח/כי קר בחוץ" וכך חולפים ועוברים הימים וכושר – אתם כבר לא עושים. כך קורה לרבים מאיתנו בתחומים רבים וכך ימשיך לקרות עד לרגע שבו… נתחייב לעצמנו ולא נפר התחייבותנו זאת. אם הייתם בנק לא הייתם מוותרים אפילו על אגורה שהלוויתם. מחוייבותכם כבנק היא כל-כך חזקה עד שלא ניתן להפר אותה. כשאינכם מפרים את התחייבויותכם, אינכם מוותרים לעצמכם ולכן גם אינכם מוותרים על עצמכם. אל תוותרו על עצמכם.
אתם נחשבים לעובדים מסורים למקום עבודתכם. עובדים מדי יום כ-8 שעות. האם אי פעם השקעתם בעצמכם, בפיתוח יכולותיכם, בקידום רוחניותכם, 8 שעות מדי יום?
מה המקור לפער שבין רצונכם להצליח, לבין העשייה הנדרשת מכם לצורך הפיכת רצונכם זה למציאות?
נחזור אל הצבעים שצובעים את התמונה שהזכרתי בתחילת מאמר זה. אם תמונת העתיד שלכם צבועה בצבעים בהירים-אופטימיים, זה נהדר, נראה כי אתם נחושים להצליח. אך מה אם מתגנבים אל תמונת העתיד שלכם גם צבעים אפורים, פסימיים? מה נעשה במקרה כזה? ראשית, גם צבעים אלה הם חלק מקשת הצבעים ולכן תנו להם מקום אבל אל תרשו לצבעים אלה לנהל את רגשותיכם וכך להסיט אתכם מהעוצמות הפנימיות שלכם. זו מטרתם של צבעים אלה ושל רגשות פסימיים כאלה. התבוננו בהם, הם לא מייצגים את המקום אליו אתם באמת רוצים להגיע. לכן למדו להפחית, לאט לאט, את השפעתם עליכם באמצעות עשייה בלתי מתפשרת והתמדה. היו מלאי תקווה וציפייה לבאות.
כדי להגשים את תמונת חייכם החדשה, מוטב ותתכננו את דרככם אליה.
כאמור, קשה לנו בדרך כלל להתחייב כלפי עצמנו. אם כך, איך נצליח לפתח סיבולת לב-ריאה, ליהנות מרעננות, לפתח שליטה עצמית ולראות את חיינו בצבעים המתאימים לנו?
ראשית – בחרו מטרה חשוב שתגדירו יעדים ריאליים שעמידה בהם תעניק לכם תחושת הישג. אם לא רצתם זמן רב ואתם מעוניינים לרוץ, התחילו לרוץ למרחקים קצרים. הפכו את הריצה לכיף והיפטרו מכל תחושת מחוייבות מעיקה. רוצו מעט. אם אתם מרגישים כי הריצה קשה לכם, עצרו לכמה רגעים ואם אחר-כך אתם מרגישים שאתם יכולים להמשיך לרוץ, המשיכו. כך תפתחו, לאט לאט, את הסיבולת הנדרשת מאיתכם לרוץ, תגדילו את מרחקי הריצה ותיהנו הנאה אמיתית.
באותו האופן תגשימו את מטרות חייכם.
התחילו בצעדים קטנים והתמידו. צעדיכם מדודים כדי שתוכלו לערוך שינויים בדרככם אל עבר הגשמת מטרתכם.
כמו-כן, התנהגותכם זאת בונה בתוככם הרגשת בטחון, שליטה ועוצמה המיתרגמים לתחושות נינוחות ולאמונה בדרככם.
כך אתם ממשיכים לצעוד, צעד אחר צעד, סוללים את המסלול המביא אתכם להגשים את מטרותיכם ולחיות חיים המנוהלים על בסיס הקשבה אמיתית לצרכיכם ולהגשמתם.
חשבו בגדול – בחרו מטרות גדולות, כאלה שרק מלחשוב עליהן עוברת בכם תחושת חשש, פחד – זאת דרך מצויינת להבטיח כי התרגשותכם ממטרתכם תפעם בתוככם ותשאיר אתכם נלהבים מהחיים שאתם יוצרים.
ועשו, יום אחר יום, צעדים קטנים ומידיים, על אף החששות הקיימים בכם ולצורך הגשמת מטרתכם. המיידיות לא תאפשר לכם להשתהות ותביא אתכם לכדי יצירת הרגלים רציונליים לעשייה מרובה, מאתגרת ואסרטיבית.
פשוט אימון – אימון מנצח.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s