האם ניתן להשיג הישגים פורצי דרך בקלות?

אם תאמרו לי שאתם מכירים אנשים שהשיגו בקלות הישגים בקני מידה גדולים, אסכים  איתכם. ניתן להשיג הישגים גדולים בקלות.
כיצד? אתייחס לכך בשורות הבאות, אך תחילה, מהו הישג?
נתייחס, כדוגמא, לזרע שניטע זה לא מכבר באדמה. מן הזרע יחלו, לרוב, לצמוח שורשים ובחלוף תקופה יחל לצמוח הגבעול, הענפים, העלים. מן הזרע הקטן התקבל צמח שאולי אחר-כך יתפתח לעץ או לשיח. האם זה הישג?  זה בהחלט הישג. הזרע התפתח, שכלל את צורתו באמצעות 'יכולותיו' וסביבתו והפך לשיח/לעץ.
כשאנו מביטים בצמח שצומח וצומח נדמה לנו כי צמיחתו קלה, עקבית ובטוחה. אך לא כך באמת מתרחשת הצמיחה. צמיחת הצמח מלווה בקשיים הנסתרים מאיתנו: שינויים בתנאי האקליםמסכנים את המשך צמיחתו; שינוי בכמות המשקעים עלול להביא לקמילתו ולמותו; טפילים גם הםמסכנים את חייו וכן בעלי-חיים. הצמח מוקף סכנות וקשיים רבים וצמיחתו תלויה בעמידתו מול סכנות אלה.
רגע, אם כך, הישג לא מתקבל בקלות?
הכל מצוי במשמעות ובמטרה. בדומה לזרע שהתמיד בצמיחתו כי זו משמעות קיומו בעולם (מבין משמעויות נוספות), כאשר אתם מוכווניי מטרה הרי שאינכם מקנים חשיבות להישג קל או להישג לא קל. המטרה הניצבת במוחכם אינה מאפשרת לכם לדון בשאלה עד כמה קלה או קשה דרככם עד כה משום שאתם מצויים בעשייה יומיומית (עשייה מחשבתית המשולבת בעשייה חומרית) המהווה את לב הווייתכם. אותם אנשים שסיפרו לכם כי השיגו בקלות, חוו קשיים ומאמצים ובכל זאת השיגו בקלות משום המשמעות הרבה שהם ייחסו להשגת מטרתם, משמעות אשר הקטינה עד לאפס את הקשיים והמאמצים שחוו – עד לאותו הרגע בו השיגו את מטרתם.
אם אתם רוצים להשיג, דעו כי השגת הישג כרוכה לעיתים בקשיים, בעיכובים, במאמץ, אך היותכם מוכוונים להשיג יביא אתכם להשיגו בקלות יתירה, בדומה לאותם אנשים שסיפרו לכם על הישיגיהם הקלים.
הבנה, הסכמה ועשייה מצידכם למען השגת מטרותיכם בחיים, תהפוכנה אותן לקלות להשגה.
ברק יהב – 'פשוט אימון' – אימון מנצח

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s