אימון אישי

ברק יהב | אימון אישי

זה נכון שאם היה עומד לרשותנו כח קסמים הרי שהיינו מצליחים להגשים את כל יעדינו ואת כל מטרותינו. המציאות בה אנו חיים שונה במעט מאותו כח קסמים. שונה, ורק במעט, משום שבין אם אנחנו מכירים בכך ובין אם לא, ביכולתנו לשנות את המציאות של חיינו לכל כיוון, כמעט כאילו יש בידינו את אותו כח קסמים.

אנחנו והאריה 
מדוע לעיתים איננו מתקדמים אל עבר הגשמת מטרותינו ונשארים באותו המקום זמן רב ללא תזוזה?
התשובה נתונה באופן בו אנו חושבים. המחשבות שלנו יוצרות אותנו, מעצבות אותנו, את תחושותינו ואת האופן בו אנו מציגים את עצמנו הן לעצמנו והן לחברה. המחשבות שלנו אחראיות גם להישגים שלנו וגם להיותנו עומדים במקום ללא יכולת לזוז. זאת עובדה.
אנחנו חושבים באופן המיוחד רק לנו ולכן המציאות שאנו חווים ייחודית לנו בלבד. מה קורה כאשר אנחנו 'פוגשים' מצב חדש, שטרם פגשנו בעבר? התגובה הראשונה שלנו היא ייצור מחשבה המבוססת על חוויותינו בחיים, על מצבים המוכרים לנו.

הנה דוגמא, נדירה יחסית, אך היא תמחיש את האמור לעיל: אנחנו הולכים ברחוב. סופהשבוע הגיע והרגשת רוגע ואופטימיות עוטפת אותנו. לפתע, במרחק עשרות מטרים מאיתנו אנחנו מבחינים באריה אימתני הרץ לעברנו. כמובן, תחושת הרוגע שחשנו עד לרגע זה נעלמת ובמקומה אוחזת בנו חרדה קיומית.

מה נעשה? התשובה האינסטינקטיבית המיידית של מרביתנו תהיה:"לברוח!!!". תגובה הגיונית הנובעת מהמחשבה האומרת לנו כי אנחנו רוצים להמשיך ולחיות.
כעת נתבונן על הדוגמא שהצגנו לעיל ונבחן אותה מנקודת מבט שונה. לצורך כך נפנה אל אדם מסוג אחר – מאלף אריות ונשאל אותו איך היה הוא מגיב לו ראה מולו אריה הרץ לעברו, בדיוק באותו הרחוב. לא נתפלא כלל אם נשמע את התגובה הבאה:"הו, זאת הזדמנות מצויינת עבורי להפגין את יכולותיי כמאלף ולהשתמש בטכניקת 'האילוף המהיר' אותה המצאתי כדי 'לנטרל' את האריה. זאת גם הזדמנות עבורי להתפרסם בתקשורת הודות לשימוש שעשיתי בטכניקה זאת והצלתי חיים של אנשים ברחוב".
מאלף האריות שונה מאיתנו בכך שהוא מחזיק בכישורי אילוף המתבטאים בבחירת מחשבות המאפשרות לו לחשוב אחרת מאיתנו כאשר הוא ניצב מול אריה ולכן המציאות הנראית בעיניו כאשר הוא רואה אריה הרץ לקראתו שונה תכלית השינוי מהמציאות שאנו רואים.
זה כוחן ועוצמתן של המחשבות. מאלף האריות מחזיק בכישוריי אילוף ולכן חושב אחרת – מחשבות המקנות לו יכולת, בשילוב עם כישוריו, שלא לברוח אלא להתגונן מפני האיום ואף ליצור עבורו רווחים.
בשורות הבאות אסביר כיצד אימון אישי פותר עבורנו רבים מן הקשיים שאנו חווים בחיי היומיום.
אם כך, איך נשתמש במחשבה לטובתנו? איך נוכל להפחית קשיים בחיינו כאשר אנו פוגשים מצב חדש ולא מוכר?
לצורך הפחתת הקשיים' לעיתים גם להעלמתם ולהתוויית דרך חיים חדשה, נרכוש כישורים מחשבתיים חדשים שיאפשרו לנו לצאת מאזור אי-הנוחות בו אנו שוהים.
כישורינו החדשים יעבירו אותנו לאזור בו נוח לנו להתמודד באופן ראוי עם מצב חדש הנקרה בחיינו – כישורינו מתורגמים כעת למחשבות בעלות יכולת להניע אותנו ליישום פתרונות אשר בעבר כלל לא ראינו.
איך עובדת שיטת 'פשוט אימון' ואיך אתם תשתמשו בה לקידומכם?
'פשוט אימון' עובדת בשיטת 'אימון מנצח'. אם נתייחס לרגע למחשבותינו ככח אשר ביכולתו לשנות חיים מלמטה למעלה, הרי שעל פי שיטת 'אימון מנצח' נבחן, בין יתר הנתונים העומדים לפנינו, גם את מחשבותינו הנוכחיות, נשנה ונתאים אותן כך שיתאימו להכיל מצבי חיים חדשים וגם מצבי חיים שאנו כבר מכירים אך מעוניינים לשנותם.

מחשבות מותאמות אלה מסוגלות לשאת קשיים מסוגים שונים, קשיים אשר בעבר לא היינו יכולים להם. יש להן את היכולת ליצור עבורנו מסלול חיים חדש. הן מעבירות אותנו לחיות במקום חדש – בעשייה, בתזוזה, בלקיחת יוזמות חדשות, בפיתוח יכולות, בהתמקדות בעצמנו, בצרכים שלנו. הן מציבות אותנו במקום חדש – מקום בו אנו מסוגלים לראות את המציאות הנוכחית שלנו ולהתחיל לסדר אותה ביוזמתנו, שלב אחר שלב, צעד ועוד צעד, למציאות בה אנו מעוניינים, למציאות בה נחוש ונדע כי זאת המציאות אותה אנחנו בנינו באמצעות העוצמות שלנו.

האריה, הוא כבר לא יפחיד אותנו. לא נברח כאשר הוא ירוץ לקראתנו משום שהפכנו להיות מאלפים. עכשיו אנחנו כבר יודעים איך 'לאלף' את הקשיים שלנו – להגדיר אותם, את השפעתם עלינו, את האופן בו אנחנו מגיבים כלפיהם. עם הידע הזה הקושי קטֵן עד שנעלם.

תגובותינו עבור מצבי החיים השונים הן כעת אפקטיביות והן מקדמות אותנו להשיג הישגים משמעותיים.

יכולתנו להתאים את התגובה האפקטיבית למצב חדש או מצב מוכר הופכת אותנו לבעלי אמונה, לחדורי מוטיבציה ולבעלי יכולת ומסוגלות להשיג את כל מה שאנו מעוניינים בו – להשיג את מטרותינו.

יחד עם עבודה על מקסום התועלות ממחשבותינו, נגדיר מטרות ויעדים, נבנה תכנית פעולה שמימושה בחיי היומיום יביא אותנו להגשמת מטרותינו.

אימון הינו תהליך קצר בזמן. התוצאות והשינויים מורגשים כמעט מיידית. זה יתרונו הגדול.

צרו לעצמכם נקודת פתיחה מנצחת בחיים.

פשוט אימון – אימון מנצח.
ברק יהב

מודעות פרסומת